مجلس ,انتخابات ,اصلاح ,اصولگرایان ,طلبان ,دکتر ,اصلاح طلبان ,انتخابات مجلس ,برای انتخابات ,برگزاری جلسات ,حوزه انتخابیه ,کاندیداهای اصلاح طلباچاپ چاپ

کاندیداهای اصولگرا و اصلاح طلب در استان اردبیل چه کسانی هستند؟

کاندیداهای اصولگرا و اصلاح طلب در استان اردبیل چه کسانی هستند؟

 
پایگاه خبری تدبیروامید ؛ انتخابات مجلس دهم یکی از مهم ترین انتخابات برای اصلاح طلبان و اصولگرایان خواهد بود. اصولگرایان که در مجالس هفتم و هشتم و نهم، اکثریت مجلس را داشتند.

انتخابات مجلس دهم یکی از مهم ترین انتخابات برای اصلاح طلبان و اصولگرایان خواهد بود. اصولگرایان که در مجالس هفتم و هشتم و نهم، اکثریت مجلس را داشتند. برای انتخابات مجلس دهم سخت نگران هستند که این دوره را از دست بدهند. در آن سوی اردوگاه اصلاح طلبان که در مجلس ششم اکثریت را داشتند، اما در مجالس بعدی به علت رد صلاحیت یا کاندیدا نشدن بزرگان اصلاحات ، مجالس بعدی را به اصولگرایان دادند.

 

کاندیدا

 

در مورد کاندیداهای اصلاح طلبان و اصولگرایان در اردبیل می توان به این نکته مهم اشاره داشت که بعضی از اصلاح طلبانی که در دوره پنجم و ششم و هفتم در مجلس بودند یا و به مجالس هشتم و نهم راه نیافته بودند، در حال رایزنی برای ورود به انتخابات دهم هستند.

در اردوگاه اصلاح طلبان ؛ 

کمال الدین پیرموذن که در انتخابات مجلس نهم، به عنوان نفر دوم بیش از ۹۰ هزار رأی به دست آورده بود، در انتخابات مجلس دهم از شانس بیشتری برای پیروزی برخوردار است و به احتمال بسیار قوی سرلیست اصلاح طلبان در اردبیل خواهد بود، دکتر احد قضایی که در مجلس پنجم با ۸۶ هزار رای به عنوان نفر اول راهی مجلس پنجم شد، درحال رایزنی و رصد برای انتخابات دهم است و چنانچه به انتخابات ورود کند، از گزینه های لیست اصلاح طلبان خواهد بود و این در حالی است ولی آذروش و علی محمد غریبانی، هم از کاندیداهای اصلاحات در مجلس دهم خواهند بود.

در اردوگاه اصولگرایان ؛ 

که در جلسات هفته های اخیر جبهه ایستادگی در اردبیل ، بحث هایی در مورد تغییر کاندیداها و مهره چینی جدیدی را حکایت می کند. در این طیف هم چهره هایی مانند منصور حقیقت پور، مصطفی افضلی فرد، حسن نوعی اقدم، هوشنگ محمدی، سیدکاظم موسوی، صدیف بدری و قاسم محمدی خواهند بود و در صورت جلب حمایت گروه ها و احزاب منتسب به اینها ، به احتمال قوی ، از بین گزینه های مهندس بدری ، دکتر حسن نوعی اقدم سر لیست این طیف خواهند بود.

البته ناگفته نماند در بین کاندیداهای احتمالی مجلس دهم حجت الاسلام حاج محمدرضا سرداری، رضا کریمی یونجالو، یحیی خردمند حور ، محمد فیضی زینگیر و…. به صورت کاندیدای مردمی و مستقل خواهند آمد.

در مورد دکتر بهبود معصوم زاده ، آن طوری که در محافل گفته می شود و بنا به گفته یکی از نزدیکان وی، به احتمال قوی دکتر معصوم زاده کاندیدا نخواهد شد و تنها کاندیدای این خانواده دکتر حسن نوعی اقدم خواهد بود.

اما در حوزه انتخابیه شهرستانها؛ در شهرستان مغان گرمی، از بین گزینه های ناصر نصیری و میرحمایت میرزاده، یکی از دو، کاندیدای نهایی اصلاحات و میر قسمت موسوی و ولی اسماعیلی کاندیدای اصولگرایان خواهند بود البته این در شرایطی است که باتوجه به استقبال مردمی منطقه گرمی و اجارود و انگوت و دعوت از حاج شاپور محمدی کلاسرلو و برگزاری جلسات خانگی در اردبیل و منطقه مغان، به احتمال بسیار قوی حاج شاپور محمدی هم از مغان کاندیدا شود و نزدیکی وی به جبهه اصلاحات، می تواند وی را هم جز کاندیداهای لیست اصلاحات قرار بدهد.

در شهرستان مشگین شهر هم به احتمال قوی از بین مهندس خلیل آقایی، علی زین العابدین و صفرجعفر زاده و دکتر مسعود فقیه ( برادرزاده آیت الله مشکینی )، و در اردوگاه اصولگرایان هم ولی ملکی، سید حمید عباداللهی ، سید سعدالله رئیس السادات ، می باشند.

در حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار، تحرکات جدی و منسجم دکتر حسن الماسی، نوید بخش کسب اکثریت آرا برای وی را خواهد داشت، وی که در دوره های پنجم و ششم حائز اکثریت آرا شده بود ، برای انتخابات مجلس دهم برنامه ریزی بسیار قوی را شروع کرده و با این روند می تواند اکثریت آرای این حوزه را به دست آورد. البته به جز وی توکل لطفی، عباس جهانگیرزاده هم از کاندیداهای اصلاح طلبان و در طیف اصولگرایان مهندس سلیمان فهیمی، مهندس وکیل سپه ، حجت الاسلام حبیب برومند هستند.

و اما حوزه انتخابیه خلخال و کوثر، با توجه به استقبال خلخالی ها از کاندیداتوری هوشنگ محمدی و سید غنی نظری در محافل از این دو بیشتر گفته می شود و برگزاری جلسات خلخالی ها با محمدی، بیانگر حضوری قوی وی در انتخابات خواهد بود و سید غنی نظری هم استارت انتخاباتی خود را شروع کرده است. جلیل جعفری بنه هم کاندیدای این دوره خواهد بود.

حال باید منتظر ماند و در هفته ها و ماه های آینده تغییرات جدید را شاهد بود و روند برگزاری جلسات و رصد کاندیداها را مد نظر قرارداد.

نویسنده: محمد اصغری کلاسر

منبع اصلی مطلب : امیررضا
برچسب ها : مجلس ,انتخابات ,اصلاح ,اصولگرایان ,طلبان ,دکتر ,اصلاح طلبان ,انتخابات مجلس ,برای انتخابات ,برگزاری جلسات ,حوزه انتخابیه ,کاندیداهای اصلاح طلبا
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : کاندیداهای اصولگرا و اصلاح طلب در استان اردبیل چه کسانی هستند؟